Day \ Room

Rio Grande E.

Live Oak

Pecan

Rio Grande Cent.

Rio Grande W.

Pecos

Monday\session

NS1

RS1

NA1

RHIC1: HF-I

EOS+Cluster1

NFD1

Chair

 J. Hamilton

 R. Charity

 M. Wiescher

 R. Rapp

 U. Shroeder

 B. Sherrill

1:30-2:00

A.  Staszczak

C. Beck

M. LaCognata

H. Z. Huang

B. Borderie

I. Y. Lee

2:00 -2:30

Y. Sun

Y. Penionzhkevich

C. Brune

R. Noucier

M. Papa

O. Tesileanu

2:30-2:50

T. Grahn

M. Hussein

B. Roeder

S. Cao

D. Fang

G. Verde

2:50-3:10

M. Rodrigues

O. Tarasov

B. Bucher

T. Song

L. Francalanza

R. Palit

3:10-3:30

N. Wang

C. Signorini

V. Burjan

F. Videbaek

A. McIntosh

Q. Li

3:30-3:50

Coffee break

Monday\session

NFD2+NE1

RS2

QCD1: Hadrons+EoS

RHIC2: Jets

EOS+Cluster2

EOS+Cluster3

Chair

 I. Y. Lee

 C. Bertulani

 C. M. Ko

 M. Gyulassy

 W. Bauer

 B. A. Li

3:50-4:20

D. Bazzacco

W. G. Lynch

T. Rodrigues

D. Morrison

K. Hagel

W. Zuo

4:20-4:40

D. Montanari

J. H. Hamilton

Z. Kang

A. Hamed

A. R. Raduta

C. Xu

4:40-5:00

M. l. Osipenko

Y. Iwata

F. Li

T. Trainor

K. Schmidt

I. Vidana

5:00-5:20

B. Braunn

J. S. Wang

R. Stiele

S. Pal

H. Zheng

P. Russotto

5:20-5:40

A. Alharbi

M. McCleskey

J. Zhang

C.-Y. Wong

M. F. Rivet

X. Wang

Tuesday\session

NS2

FF1

NA2

RHIC3:Hadrons

EOS+cluster4

SHE1

Chair

 N. Auerbach

 H. Zhang

 W. G. Lynch

 F. Videbaek

 S. J. Yennello

J. Äystö

2:00 -2:30

W. Korten

C. L. Jiang

J. Piekarewicz

C. Höhne

I. Lombardo

W. Loverland

2:30 -3:00

M. Cavallaro

P. Gomes

D. Bandyopadhyay

R. Rapp

S. Hudan

X. H. Zhou

3:00-3:20

F. Xu

R. DeSouza

W. Newton

A. Knospe

P. Marini

J. Gates

3:20-3:40

S. Courtin

M. Huang

V. de la Mota

Y. Leifels

S. Gautam

Z. Z. Ren

3:40-4:00

M. Anders

H. Jia

E. G. Lanza

S. Bhatt

G. Chaudhuri

D. Mayorov

4:00

Poster session

Thursday\session

NS3

RS3

FF2

RHIC4: QGP

EOS+cluster5

EOS+Cluster6

Chair

S. Shlomo

 T. Motobayashi

 C. Beck

 G. Stephans

 G. Verde

 Y. G. Ma

2:00 -2:30

Z. Kohley

D. Rossi

F. Liang

S. Pratt

A. Chbihi

A. Ono

2:30-3:00

N. Aoi

R. Charity

H. Q. Zhang

S. Plumari

J. Toke

M. Colonna

3:00 -3:20

A. Astier

N. Kobayashi

G. Montagnoli

X. Cui

Z. Basrak

E. De Filippo

3:20-3:40

L. Ferreira

M. Karakoc

P. Das

J. Liao

D. Morrissey

Y. X. Zhang

3:40-4:00

Y. H. Zhang

M. Horoi

M. Evers

G. Denicol

G. Giuliani

S. Kumar

4:00-4:20

Coffee break

Thursday\session

FF3

SHE2

NA3+EOS

RHIC5: HF-II

RHIC6: Flow

NE2

Chair

 M. S. Hussein

 P. Gomes

 X. D. Tang

 C. Y. Wong

 L. Ray

 L. Townsend

4:20-4:50

S. Leray

C. M. Folden III

J. Fallis

R. Grajcarek

Y. G. Ma

M. Barbui

4:50-5:10

D. Mancusi

G. Giardina

M. Gulino

M. Gagliardi

J. C. H. Chen

B. Goldblum

5:10-5:30

A. G. Camacho

X. R. Zhou

S. Gandolfi

S. Vogel

Y. Pandit

T. Wang

5:30-5:50

V. E. Oberacker

J. Rubert

F. Fattoyev

B. Zhang

A. Dobrin

C. Agodi

5:50-6:10

P. Eudes

R. Gupta

X. Fang

S. S Singh

Q. Li

J. Xu